2017 жылдың 6 қарашасында  аудандық білім бөлімінің жоспарына сай және Исатай Исабаев атындағы «Өнер мектебі» ұжымының ұйымдастырылуымен  Ақын-Сара мәдени  жастар үйінде аудандық  «Жас өнерпаздар»  вокал, халықтық   дәстүрлі әннен және жеке аспапта орындаушылар,  сурет, қол өнер байқау –фестивалі  өткізілді..

Елбасымыздың жолдауымен мемлекеттіміздің рухани жаңғыру бағдарламалардың  жүзеге асыру аясында халқымыздың сан ғасырлар бойы жинап қалыптасқан озық салт дәстүрлерімен мәдени жауһарларын ұрпақтан ұрпаққа жеткізу және мұратқа қалтыру арқылы Қазақстандық елжандылығымыздың жан жақты таныта беру бүгінгі күннін мәселесінде.  Осыған орай ұлттық өнерді  дәріптей отырып,  өскелең ұрпаққа үлгі ету және жастардың кәсіби деңгейін көтеру мақсатында өткізілген аудандық «Жас өнерпаздар» конкурс –фестиваліне  44 үміткер әр өнер саласынан өнерлерін  көрсетті.  Атап айтқанда: Исатай Исабаев атындағы «Өнер мектебі», Сағабүйен саз метебі, Қаракөз ауылы Б.Садырбайұлы о/м, Н,Есеболатов ауылы Есеболатов о/м, Е,Сиқымов о/м, Қарашілік о/м, Қ.Сәтбаев ОМГ, Ойтоған ауылы І. Жансүгіров о/м, Ж,Сыдықов о/м, Матай о/м, Жаңалық ауылы Жаңатілеу о/м, Арасан ауылы Б.Сырттанов о/м, Тарас ауылы Тарас о/м, Қосағаш ауылы Абай о/м, Ақсу ауылы Мамания о/м, Қызылту ауылы Ғ.Мұратбаев о/м, Еңбек ауылы Қарасу мектебі, Қеңғарын ауылы Кеңғарын о/м қатысты.

  «Жас өнерпаздар» конкурс — фестивалінің  салтанатты жиынды білім бөлімінің әдіскері Ермеков Канатбек Бейсенбекұлы және «Өнер мектебінің» директоры Есенов Досқали Молдағалиұлы құттықтау сөзімен ашты.

Байқау аспаптар бөлімі «Өнер мектебінің» базасында, сурет қолөнер, вокал, дәстүрлі ән  және би өнерлері Ақын Сара мәдени жастар орталығында өткізілді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Өнер мектебінде»  аспаптар бөлімі іріктелу кезеңі бойынша  оқушылар өнер көрсетуде. Ақын Сара мәдени жастар үйінде сурет, қолөнер номинациясы бойынша көрме жұмыстары қойылып, оқушылар шығармашылық жұмыстарын көрсетті.

  *      *      *      *      *

Ақын Сара мәдени жастар үйіндегі үлкен залында вокал және дәстүрлі ән, би номинациялары бойынша үміткерлер өнерлерімен сынға түсті.

  

 

 

 

 

Солдан оңға қарай:

Дәстүрлі ән номинациясы бойынша Жұмабек Бердібек «Өнер мектебінің» оқушысы.

Исатай Исабаев атындағы «Өнер мектебінің» «Қарлығаш» би тобы

Ойтоған ауылының І.Жансүгіров орта мектебінің  би тобы.

Исатай Исабаев атындағы «Өнер мектебінің» «Гүлдәурен» би тобы.

 

 

 

 

 

 

 

Солдан оңға қарай: 

Ойтоған ауылы Ойтоған орта мектебі би номинациясы бойынша «Қуыршақ» биі-  Нурмухамбет Меруерт.

 Кеңғарын ауылы Кеңғарын орта мектебінің вокал номинациясы бойынша-  Мәлік Сабина.

«Өнер мектебінің» вокал номинациясы бойынша — Көшербай Назым.

И.Исабаев атындағы «Өнер мектебінің» дәстүрлі ән номинациясы бойынша — Серікхан Айман.

И.Исабаев атындағы «Өнер мектебінің» вокал  номинациясы бойынша — Тілеуғазы Кәусар.

    *      *      *      *      *

«Жас өнерпаздар» конкурс –фестивалінің ІІ-ші бөлімі бойынша өнерпаздарымыз гала концертпен жалғастырды.

«Жас өнерпаздар» конкурс –фестивалінің ІІІ-ші кезеңі марапаттау  «Өнер мектебінің» директоры Есенов Досқали Молдағалиұлы    мадақтама қағазын ұсыну рәсімімен жалғасты.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вокал номинациясы бүлдіршін топ бойынша  І-ші орын «Өнер мектебі» Төлеуғазы Кәусар, ІІ-ші орын Ақсу ауылы Мамания орта метебі Аман Сымбат, ІІІ-ші орын  «Өнер мектебі» Көшербай Назым  марапатталды.

Кіші топ бойынша І-ші орын Кеңғарын ауылы Кеңғарын орта мектебі Мәлік Сабина,  ІІ-ші орын  Көшкентал ауылы «Өнер мектебі» Әділ Өркен, ІІІ-ші орын Жансүгіров ауылы  Ж.Сыдықов орта мектебі  Асқарқызы Асылжан.

Орта және жасөспірім  топ бойынша  І-ші орын Жансүгіров ауылы Қ.Сәтбаев ОМГ  Көбес Алуа,  ІІ-ші орын Қызылту ауылы  Ғани Мұратбаев орта мектебі  Мұхамедқажы Ақерке.

Дәстүрлі ән номинациясы бойынша І-ші орын Исатай Исабаев атындағы   «Өнер мектебі» Серікхан Айман, ІІ-ші орын «Өнер мектебі» Жұмабек Бердібек, ІІІ-ші Көшкентал ауылы «Өнер мектебі» Әділ Өркен, ІІІ-ші орын «Өнер мектебі» Сұлтанбек Еркежан.

Хореография номинациясы бойынша І-ші орын  «Өнер мектебі» «Гүлдәурен» би тобы, І-ші орын  Ойтоған ауылы « Болашақ» би тобы, жеке орындаушы   І-ші орын Ойтоған ауылы Нурмухамет Меруерт, ІІ-ші орын «Өнер мектебі» «Қарлығаш» би тобы,  ІІІ-ші орын Қарасу ауылы «Қарасу» би тобы, ІІІ-ші орын  жеке орындаушы  Тарас ауылы Айжун Арайлым.

Аспап  бөлімі сазсырнай номинациясы бойынша   І-ші орын «Өнер мектебі» Көшербай Адия, ІІ-ші орын «Өнер мектебі» Мақсат Арыс, ІІІ-ші орын «Өнер мектебі» Мақатқызы Мәрмәр, ІІІ-ші орын «Өнер мектебі» Абдильдабекова Ақтілек.

Аспап  бөлімі фортепиано  номинациясы бойынша  І-ші орын  «Өнер мектебі» Тілеуғазы Кәусар, І-ші орын Сағабүйен саз мектебі Альсейт Шұғыла, ІІ-ші орын «Өнер мектебі» Рымжан Бауыржан.

Аспап  бөлімі қобыз  номинациясы бойынша  І-ші орын «Өнер мектебі» Қожамсейіт Минура, І-ші орын Сағабүйен саз мектебі Жеңіс Зерде, І-ші Сағабүйен саз мектебі Ермухамбет Зарина .

Аспап  бөлімі домбыра-прима  номинациясы бойынша  І-ші орын Сағабүйен саз мектебі Жарқыннұр Айжан, ІІ-ші орын «Өнер мектебі» Тюрина Марина.

Аспап  бөлімі домбыра  номинациясы бойынша  І-ші орын Сағабүйен саз мектебі Қасым Серікбол, ІІ-ші орын Сағабүйен саз мектебі Қыдырмолда Есдәулет, ІІІ-ші орын «Өнер мектебі» Еркін Еміл, ІІІ-ші орын Арасан ауылы «Өнер мектебі» домбыра ансамблі.

Аспап  бөлімі флейта  номинациясы бойынша  І-ші орын Сағабүйен саз мектебі Альсейт Шұғыла.

Қолөнер номинациясы бойынша І-ші орын Б.Сырттанов орта мектебі Базарбаев Еламан,  І-ші орын Н.Есеболатов ауылы Н.Есеболатов орта мектебі Жақан Аружан,  І-ші орын Қарашілік орта мектебі Балтабаева Гулзат, ІІ-ші орын Жансүгіров ауылы Ж.Сыдықов орта мектебі, Мұхамеджан Диана, ІІ-ші орын  Жаңатілеу орта мектебі  Кеңесхан Аружан, ІІ-ші орын Қ.Сәтбаев ОМГ Мұхамеджан Аружан, ІІІ-ші орын Жансүгіров ауылы  Е.Сиқымов орта мектебі Серікхан Ерзат,  ІІІ-ші орын Ащыбұлақ ауылы М.Мәметова орта мектебі Қожахметов Ернар.

Сурет  номинациясы бойынша І-ші орын Ащыбұлақ ауылы М.Мәметова орта мектебі Жанай Дінмұхамед, І-ші орын Жансүгіров ауылы Е.Сиқымов орта мектебі Нұртай Елбол, ІІ-ші орын Жансүгіров ауылы Ж.Сыдықов орта мектебі Құрман Зеңгір,  ІІ-ші орын Ойтоған ауылы І.Жансүгіров орта мектебі Нұрмұханбет Меруерт,  ІІ-ші орын Көшкентал ауылы Көшкентал орта мектебі Уйримбаева Аружан, ІІІ-ші орын Тарас орталау мектебі Рамазанов Берік, ІІІ-ші орын Тарас орталау мектебі Ниязбек Ернур,  ІІІ-ші орын Н.Есеболатов ауылы Н.Есеболатов орта мектебі Аязбай Айжол марапатталды.